Recenze AKG

Přidáno: 12. února 2014

(naposledy upraveno 12. února 2014)

• úžasně čistý zvuk
  • nízká spotřeba energie
  • velmi kompaktní bodypack
  • dosah cca 15 m

Lze opravdu doporučit. Exkluzivní poměr cena x kvalita.

Přidáno: 8. února 2014

Zakoupeno v Kytary.cz

za málo peněz hodně muziky

AKG K 612 PRO

AKG K 612 PRO

Přidáno: 1. února 2014

(naposledy upraveno 2. února 2014)

• cena/výkon
  • detailní, příjemný a zábavný zvuk
  • pohodlí
  • kvalita materialu/pocit levného provedení

Velmi dobrá sluchátka za příjemnou cenu.

Přidáno: 29. ledna 2014

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• Design, vymenny kabel (mini XTR). Mekke a pohodlne. Opravdu kvalitni zvuk.
  • zatim nic

Rozhodne doporucuji! Zaroven si nezapomente koupit stojanek, ktery u K702 neni v krabici.

Přidáno: 25. ledna 2014

• Krásné a srozumitelné středy
  • Celkově velice vyvážené
  • Kvalitně zpracované
  • Snadno vyměnitelný kabel, náhradní kroucený je součástí a balení a to včetně velurových náušníků a redukce na velký jack.
  • Rozumná cena
  • Polootevřená, spíše otevřená konstrukce, pro někoho možná nevýhoda, pro mě rozhodně výhoda.
  • Sice se dají poslouchat i z kvalitnějšího telefonního výstupu, ale rozhodně to není ideální, chybí potřebná dynamika, detaily a někomu určitě i hlasitost.
  • Pro plnohodnotný poslech nutný kvalitní DAC pokud možno i se zabudovaným zesilovačem
  • Samozřejmě nutnost kvalitní nahrávky
  • Malinko horší podání prostoru
  • Nutnost důkladného "zahoření"

Za tuhle cenu jistě výborná koupě, díky rozumnému odporu je rozehraje i integrovaná zvukovka notebooku nebo telefon, ale rozhodně to není ideální a sluchátka to docela zazdí. V případě kvalitního DACu a nahrávky je vše posunuto mnohem výše.
Dále je třeba upozornit na fakt, že sluchátka po vybalení hraji docela nepříjemně a je potřeba nechat je pár hodin ideálně i desítek hodin zahořet, po této fázi se zvuk značně vylepší a stane se velice příjemným. To jen, aby se nikdo po vybalení neděsil a nechtěl je hned vracet. Chce to prostě čas a nebudete litovat :)

Přidáno: 4. ledna 2014

• malé a snadná obsluha
  • speciální kabel pro připojení kytary,lepší by byl jack-jack

Lépe se hraje bez kabelu než si na něj někdy šlápnout.

AKG C 520

AKG C 520

Ověřený zákazník MUSIC CITY Ověřený zákazník

Přidáno: 3. ledna 2014

Zakoupeno v MUSIC CITY

• Uživatel není omezený v pohybu při zpěvu a současné hře na kláves. nástr. či bicí
  • Průměrný zvuk oproti dynamickým mikrofonům Shure beta 58a a jiným. Chybí mu brilance a dynamika, což je dáno malou kapslí oproti klasickému mikrofonu.

Výše uvedené důvody. - Při použití na několika různých akcích mě dosti zklamal zvuk. Příště bych při nákupu náhlavního mikrofonu preferoval odzkoušení z více výrobků.

AKG P5

AKG P5

Přidáno: 31. prosince 2013

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• skvělý poměr cena/výkon, značka
  • vynikající zvuková charakteristika nahrávky v této cenové relaci
  • kvalitní materiály a zpracování
  • balení včetně originálního pouzdra a držáku

Tento mikrofon používám pro občasné nahrávky v domácím studiu a jsem s ním velice spokojený.

Přidáno: 26. prosince 2013

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• Skvělý zvuk, dostatečný dosah.

Vhodné i pro reportážní použití v terénu. Pro přijímač postačí akumulátor 12V/1,3Ah. Propojení s kamerou je snadné a není třeba odporové děliče.

AKG WMS 40 MINI2 VOCAL SET DUAL

AKG WMS 40 MINI2 VOCAL SET DUAL

Přidáno: 24. prosince 2013

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Skvelá kvalita za dobrou cenu

Přidáno: 18. prosince 2013

Zakoupeno v sluchatka.net

• Vyvážený zvuk, lehká sluchátka, netlačí ani po delším nošení, výměnné kabely
  • zatím nic

kvalitní sluchátka za rozumnou cenu

Přidáno: 17. prosince 2013

• Na domácí zabíjačku naprosto famózní s vyrovnanými středy a někdy i čtvrtky. Prase se vyrovnává zase lépe se smrtí. Satan s tebou 666.
  • Nevyplatí se praseti pouštět drum 'n' bass, pak je zkurvené maso a přechčije to do tlačenky zatepla.

Tyto sluchátka jsem ve stylu AmPéro nasadil praseti na hlavu před zabíjačkou a musím uznat že sluchátka perfektně sedí i po ráně sekyrou nebo kladivem do temene. Sluchátka jsou řeznicky fantasticky vyrovnaná a vykazují naprosto vyrovnanou smrt v klidném duchu. Pašík sebou netrhá, je v klidu s krásně vyrovnanými středy, nejlépe vyniknou při klavírních sólech, to je potom maso pěkně prokřehlé a šťavnaté. Stačí přidat trochu hovězího na prát. Prase je abnormálně klidné, neotáčí se neustále za řezníkem, takže nepozná okamžik švihu sekerou a v pravou chvíli je usmrceno a rozpáráno, ať už večer nebo ráno. Po nasazení těchto skvělých sluchátek praseti jsem si všiml jak nádherná je flexibilita nastavitelného sluchátkového mostu, který ovšem nestačí začít příliš tlačit na temeno při delším poslechu, protože není vhodné nechat prase zbytečně moc dlouho nechat poslouchat, když se v kotli vaří voda a nože jsou ostře nabroušeny. Jakmile prase dostane ťafku a lehne, je dobré mu ještě pustit jednu skladbu a pak mu teprve pustit žilou, aby se mu lépe odcházelo do věčných lovišť. Každá zabíjačka probíhá na chodníku, nejlépe na dlažbě nebo na asfaltu a je potřeba určitě dbát na opatrnost při manipulaci a neodřít náušníky, které se dají po zabití vyprat v lehkém saponátovém roztoku. Je ale potřeba dávat pozor na kabel od sluchátek, protože jak sebou prase trhne po ráně do palice a začne sebou mlet a trhat, mohlo by si potrhat taky tu skvělou profi šňůru a v tomto případě je lepší po praseti okamžitě skočit a začít ho ze všech sil škrtit, aby přívodní profi kabel zbytečně neutrpěl poškození. Někdy je dobré, především u obrovských sviní, pouštět hudbu hodně hlasitě a sehrát při tom praseti ještě další doprovodný výstup, jako například divadlo s kašpárky, aby bylo prase klidnější, jinak udělá při umírání zbytečně brutální paseku a skvělá sluchátka K702 jsou okamžitě nahadry. Přívodní profi kabel je ve většině případů dostačující, ale při hromadných popravách je užitečný sluchátkový zesilovač s rozbočovacím několikanásobným výstupem a prodlužovací kabely s konektory jack 3.5. Velké svině mají nejraději elektronkové sluchátkové zesilovače. Sluchátka K702 jsou otevřené konstrukce, takže prakticky vůbec netlumí okolní ruchy, což je nebezpečné v případech kdy prase slyší pianissima a řezník zrovna máchne sekyrou nebo kladivem a prase to zmerčí. Tak to je zle, jde prakticky do tuhého, situace se obrací v neprospěch řezníka a přihlížejících a nasrané prase okamžitě zaútočí i přes to že z něho zrovna chčije krev. V takových případech je nejlepší začít střílet a pokropit pašíka dávkou z kulometu a to okamžitě. Samozřejmě, sluchátka jsou při takovém incidentu kaput s potrhanými profi kabely a zničenými náušníky a v praseti je tolik olova že je potřeba ho zvedat jeřábem. Taková zabíjačka je sice nevydařená a nákladná, zato s mnohem větším efektem vzbuzujícím obrovskou úctu k praseti a k řezníkovi. Sluchátka každému vřele doporučuji, jsou nejlepší pro domácí zabíjačky na vesnicích i na dálnicích. Tímto zdravím skvělého profesora inženýra doktora AmPéro, který mi tyto sluchátka doporučil a já jsem pochopil jaký je to borec.

Přidáno: 13. prosince 2013

Zakoupeno v sluchatka.net

• Pohodlné, poměr zvuk/cena.

Doporučuji, za ty peníze je to kvalitní zboží.

Přidáno: 11. prosince 2013

• Bezkonkurenční vynikající sluchátka, spolu s kvalitním sluch. zesilovačem a kvalitním DACem je zvuk jedna poezie. Upravuji tímto mé předchozí rozsáhlé hodnocení a hodnotím ultimátně 100%, prdím na provedení - zvuk je prostě vynikající...........
  • už nic, jen určitě musíte tato sluchátka hodně kvalitně krmit, u jiných cenově podobných sluchátek to až tak nepomůže, jako v případě těchto. Prostor neskutečný, detail, dynamika, separace nástrojů - prostě mňam :-)) Senny 595 jdou na odpočinek :-((

Koukněte na mou předchozí reputaci :-))

Přidáno: 9. prosince 2013

(naposledy upraveno 10. prosince 2013)

• Vynikající sluchátka /Made in Austria/, s kvalitním sluch. zesilovačem neskutečný prostor a separace nástrojů - to sluchátka ze střední vrsty neumí :-)). Nevěřil jsem, dokud jsem sám nezkusil. Dá se s nimi poslouchat jakákoliv kvalitní nahrávka. Je to zvukový luxus za velice atraktivní cenu :-))
  • Nutnost vlastnit kvalitní a výkonný sluch. zesilovač, aby se využilo potenciálu těchto výborných sluchátek. 10% dolů dávám jen za nadměrnou velikost a tuhost náušníků, které mne nepříjemně tlačí ve spodní části pod ušima.

Neslyšel jsem hrát sluchátka vyšší třídy /Sennh. HD 800 atp./, ale v porovnání sluchátek střední třídy /např. Sennh. HD 600/ určitě nemají konkurenci. Nenechte se mýlit výrobcem udávaným nižším odporem a vyšší citlivostí, sluchátka prostě hrají např. oproti Sennheiserům HD 595-8 znatelně tišeji. Potřebují prostě vybudit a nestačí "obyčejný" zesilovač. Čím kvalitnější i výkonnější, tím lépe. Ještě raději upozorním budoucí majitele sluchátek se spíše menší hlavou, že náušníky jsou hodně velké /proč kulaté?/ a tuhé a přítlak sluchátek je též docela velký, takže Vás náušníky mohou klidně tlačit na citlivých místech pod ušima jako mě - zřejmě mají všichni audiofilové velké uši i hlavy :-((. Hlavový most mi též moc díky těm náušníkům nevyhovuje, nelze ho napevno zafixovat aby mohli být náušníky např. výše posazeny. V tomto směru pro mne excelují sluchátka výrobce Sennheiser modelů HD 5.. a výše, u těch vůbec nevím, že je mám na hlavě :-)). Ovšem např. Sennheiser HD 595, které vlastním tento prostor nedokážou s jakkoliv kvalitním sluchátkovým zesilovačem poskytnout. Pokud budete AKG sluchátka používat bez zesilovače, budou jen o krapet lepší než mnou zmiňovaná sluchátka. Osobně pouštím hudbu na HTPC s PCI Hi-Fi kartou Audiotrak Prodigy HD2 osazenou lepšími opampy a jako sluch.zesilovač jsem nedávno pořídil Dispre II JFET - ve výkonu nemá sice moc rezervu, ale mě bohatě stačí a hudbu si nyní opravdu s těmito sluchátky užívám. Jak jsem dříve např. nemusel vážnou hudbu, tak v této kombinaci má své kouzlo a dostávám se jí na chuť. Poslouchám většinou ve formátu FLAC....

AKG D5

AKG D5

Přidáno: 6. prosince 2013

za tu cenu paráda

Přidáno: 3. prosince 2013

• Špičková Hi-Fi sluchátka
  • Excelentní poměr výkon/cena
  • Excelentní zvuk
  • Vyměnitelný propojovací kabel v balení 2 druhy 3m rovný, 5m kroucený, dobrá cena i dostupnost náhradních kabelů

Pro AKG K240 MK II jsem se rozhodl pro naprosto bezkonkurenční poměr cena/výkon(všichni nemají na REFERENCI) a naprosto tohoto rozhodnutí nelituji
Zvuk mají perfektně čistý, nepatrně výraznější výšky, středy jsou zlehka zatlumené a basy jsou pevné čisté a jejich naprosto akorát..
Celkově je zvuk excelentně vyvážený a není únavný jako u zbytečně přebasovaných výrobků, je slyšet každý nástroj a neutrální projev těchto sluchátek nenudí a poslech se stává opravdovým zážitkem.
Co se týče konstrukce sluchátka jsou na svou velikost opravdu neuvěřitelně lehoučká perfektně sedí a i při delším poslechu je prakticky nevnímám. Obrovskou výhodou je výměnný propojovací kabel dodávaný ve dvou provedeních, 3m rovný, 5m kroucený. Kvalita zpracování je na špičkové úrovni vždyť je to AKG.
Jednoznačně bych tyto sluchátka doporučil všem, kteří nemají na referenční modely a chtějí si pořídit opravdu kvalitní a vyvážená Hifi sluchátka

Přidáno: 3. prosince 2013

Zakoupeno v sluchatka.net

Výborná sluchátka po všech směrech za třetinovou, někdy pětinovou cenu srovnatelných sluchátek jiných značek. Pravda, někomu se může zdát, že prožitek z hudby není dostatečný oproti konkurentům, ale za to bude mít jistotu, že produkovaná hudba je realistická. Je potřeba hodně kvalitní nahrávky, jinak i oblíbená hudba poletí do koše, bohužel. V těchto sluchátkách se projeví každá chyba nahrávky, takže nejsou pro každého. Jedinou vadou na kráse je, že výroba těchto sluchátek se přesunuje do Číny. Takže pokud budete chtít ještě staré dobré K-702 vyrobené s pečlivostí v Rakousku, budete si muset hodně rychle pospíšit.

AKG WMS40 MINI INSTRUMENTAL SET ISM2

AKG WMS40 MINI INSTRUMENTAL SET ISM2

Ověřený zákazník muzikant.cz s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 2. prosince 2013

Zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

• Výdrž baterie, váha, výrobce, kompaktnost
  • příliš silné ukotvení na opasek

Ideální výrobce, co nepustí žádnej špatnej produkt - AKG. Opět jsem se přesvědčil o jeho kvalitách. Garantovaná výdrž baterie (ačkoliv pravděpodobně silně závisí na druhu AA baterie) se z cca 90% shoduje s reálnou zkušeností. Stejně tak dosah (uváděný ve volném prostoru) je v realitě naprosto dostačující - cca 10m skrz zeď. Myslím si, že při běžném používání (bez zbytečných blbostí), není třeba víc.
Asi by klidně stačil kratší kabel (kytara -> vysílač), ale dodávaný nijak extrémně nepřekáží.
Jedinou praktickou nevýhodou je snad "příliš" tuhé a robustní ukotvení na pásek/kalhoty.
Velmi příjemné vlastnosti sestavy jsou, že není téměř potřeba využívat polohy MUTE na vysílači - při vypnutí, dokonce ani při vytáhnutí kabelu bez vypnutí, nehází ránu do mixpultu.
Vřele doporučuju všem, kterým vadí motání se do 20m kabelu...

Ověřený zákazník muzikant.cz s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 2. prosince 2013

Zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

• Poměr cena/výkon

Jsem spokojen